0

Jak znaleźć idealny przeciwutleniacz dla swoje skóry?

Pytając dowolnego dermatologa, o to jak znaleźć idealny przeciwutleniacz dla swoje skóry – poleci z pewnością kosmetyki z linii SkinCeuticals.

Jednym z podstawowych kroków, w porannym rytuale pielęgnacyjnym, jest powinno być miejscowe stosowanie serum, bogatego we właściwości przeciwutleniające. Składniki te pomagają chronić skórę przed szkodliwym wpływem środowiska. Działają rewelacyjnie, szczególnie w połączeniu z witaminą C oraz z filtrami przeciwsłonecznymi. Ten wielozadaniowe produkty, mogą pomóc również w rozwiązaniu wielu problemów skórnych. Jednak warto pamiętać aby dobrać ten idealny dla swojej skóry kosmetyk. Taki, który będzie posiadał skład sprzyjający twojej cerze. Nie powodował podrażnień oraz rumieni. Dlatego tak ważne jest, aby zrozumieć, czym są przeciwutleniacze i jak działają w połączeniu z witaminą C.

Co to są przeciwutleniacze?

Przeciwutleniacze przede wszystkim neutralizują wolne rodniki, które są niestabilnymi cząsteczkami, generowanymi przez promienie UV, zanieczyszczenia i inne czynniki związanych ze stylem życia. Wolne rodniki uszkadzają komórki skóry twarzy, a także całego ciała.

Bez ochrony antyoksydacyjnej wolne rodniki mogą przyczyniać się do powstania widocznych oznak starzenia, takich jak drobne linie, zmarszczki, przebarwienia, utrata jędrności skóry. Sprzyjają także zachorowaniom na rak skóry. Zazwyczaj w produktach do pielęgnacji skóry można znaleźć różne kombinacje przeciwutleniaczy. Związki te działają razem, aby zwiększyć swoje wzajemne działanie.

Właściwości witaminy C.

Witamina C, która jest stosowana w produktach do pielęgnacji skóry, może występować pod kilkoma nazwami. Najczystszą, najszerzej przebadaną i najskuteczniejszą formą witaminy C jest kwas L-askorbinowy. SkinCeuticals wykorzystuje wyłącznie ten rodzaj substancji w swoich produktach. Badania wykazały, że kwas L-askorbinowy zapewnia najwyższy poziom ochrony przed wolnymi rodnikami, które powstają dzięki działaniu niekorzystnych czynników środowiska, takimi jak: promienie UV, promieniowanie podczerwone (IRA), zanieczyszczenia i czynniki związane ze stylem życia.

Ponadto regularne stosowanie witaminy C pozwala osiągnąć również inne, zaskakujące efekty. Przyczynia się do zwiększenia naturalnej produkcji kolagenu przez skórę, zmniejsza widoczne oznaki starzenia, jak zmarszczki, wiotkość i przebarwienia skóry. Wszystkie rodzaje serum SkinCeuticals zawierające witaminę C, przeznaczone do stosowania miejscowego, mogą zawierać kwas L-askorbinowy. Jednak każda formuła może być nieco inna i będzie dostosowana do określonych problemów skóry. Dlatego aby osiągnąć maksymalny efekt, zapoznaj się dobrze jeszcze przed zakupem z jego wszystkimi właściwościmi.

Jak dobrać ten właściwy przeciwutleniacz idealny dla twojej skóry?

SkinCeuticals Silymarin CF Antioxidant Vitamin-C Serum for Oily/
Blemish Prone Skin 30ml

Serum przeciwutleniające do skóry tłustej, ze skłonnością do wyprysków.

 

Aby wybrać ten najodpowiedniejszy przeciwutleniacz dla siebie, zastanów się przed jego użyciem czego tak naprawdę potrzebuje twoja skóra. Czy i jakie posiada problemy. Jak chcesz jej pomóc, a tym samym jaki efekt chcesz uzyskać.

Z pomocą przychodzi SkinCeuticals, która po ponad sześciu latach badań, z dumą przedstawiała Silymarin CF. Pierwsze w swoim rodzaju, przeciwutleniające serum, do codziennego stosowania, opracowane dla skóry tłustej i skłonnej do wyprysków.

Wiele dorosłych osób, pomimo, że okres dojrzewania mają już za sobą, nadal boryka się z doskwierającymi niedoskonałościami skóry. Jest to problem, którego przyczyny i objawy dość ciężko złagodzić i wyleczyć. Jeszcze do niedawna trudno było również znaleźć w drogeriach czy sklepach internetowych produkty, które niwelowałyby powstające zmarszczki, nie powodując jednocześnie nasilenia zmian trądzikowych.

Na szczęście pojawił się SkinCeuticals Silymarin CF Antioxidant Vitamin-C Serum for Oily/Blemish Prone Skin 30ml. Jego potężna i skoncentrowana kombinacja przeciwutleniaczy obejmuje m.in. 0,5% sylimaryny (wyciąg z ostropestu plamistego), 15% kwas L-askorbinowy i 0,5% kwas ferulowego, aby zapewnić doskonałą ochronę skóry przed wolnymi rodnikami. Wolne rodniki z kolei przyczyniają się do utleniania łoju doprowadzanego do wyprysków, a także powodują powstawanie pierwszych oznak przedwczesnego starzenia się skóry.

Jeśli wprowadzisz ten innowacyjny kosmetyk do codziennej pielęgnacji swojej cery, możesz mieć pewność, że pomoże ci on zmniejszyć ogniska istniejących wyprysków. Zapobiegnie także powstawanie nowym dzięki zawartości 0,5% kwasu salicylowego. Klinicznie udowodniono, że Sylimaryna CF pomaga zmniejszyć przetłuszczanie się cery nawet o 16% w ciągu jednego tygodnia. Jednocześnie poprawiając wygląd i teksturę skóry, likwidując drobne linie oraz zmarszczki.

SkinCeuticals C E Ferulic Antioxidant Vitamin C Anti-Aging Serum

Serum przeciwutleniające na suchość skóry, zmarszczki i inne problemy związane ze starzeniem się.

To kolejne innowacyjny preparat przeciwutleniający, który również zawiera witaminę C i polecane jest zarówno do skóry normalnej oraz suchej. Jego codzienne stosowanie zapewni doskonały początek, każdej porannej pielęgnacji. A widoczne efekty w pozytywnym wyglądzie twojej skóry, przyjdą bardzo szybko.

Serum to bogate jest w kwas L-askorbinowy, kwas ferulowy i tokoferol (witamina E).  Jego regularne stosowanie zapewni ci doskonałą ochronę przed negatywnymi czynnikami środowiska. Już po tygodniu stosowania uzyskasz widoczne korzyści, płynące z powstrzymania procesów starzenia się skóry. Ten idealny kosmetyk, pomoże także pomóc w powstrzymaniu utraty jędrności oraz pozwoli utrzymać równomierny koloryt skóry.

SkinCeuticals Phloretin CF Antioxidant Vitamin C Discoloration Gel

Żel przeciwutleniające na przebarwienia.

Dla tych, którzy martwią się trudnymi do usunięcia przebarwieniami skóry, ten zamknięty w małej fiolce żel, może przyjść z nieocenioną pomocą. Jego wyjątkowe działanie zawdzięcza się składnikom, które naturalnie występują w jabłkach, gruszkach i innych drogocennych roślinach.

Ten kosmetyk neutralizuje wolne rodniki, generowane przez promienie UV, promieniowanie podczerwone (IRA) oraz zanieczyszczenie powstałe przez dziurę ozonową. Co więcej, wykazano, że floretin wzmacnia działanie innych przeciwutleniaczy, pomaga zniwelować nierównomierny koloryt skóry i pomaga zminimalizować efekt uszkodzeń słonecznych.

Pamiętaj tylko, że poziom nawilżenia i natłuszczenia skóry, każdego człowieka zmienia się, szczególnie o różnych porach roku. Nie pozostaje na tym samym poziomie podczas podróży do różnych stref klimatycznych, a także wahań hormonalnych. W takich przypadkach możesz, w razie potrzeby zmienić przeciwutleniacz na inny, który oferuje marka SkinCeuticals!

Chcesz dowiedzieć się więcej o najnowszym serum przeciwutleniającym SkinCeuticals? Przeczytaj więcej o Silymarin CF, rewolucyjnym przeciwutleniaczu dla skóry tłustej i skłonnej do wyprysków!

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Adres e-mail nie zostanie opublikowany.